Kategorie
Blog

A jak ćwiczyć angielski w domu i poza nim ze starszymi dziećmi?

Oto sprawdzone pomysły!

 1. Bingo
  Z grupy wyrazów dziecko wybiera 5 i zapisuje je na karteczce przed rozpoczęciem gry. Najlepiej, gdy w zabawie uczestniczy kilka osób. Po wybraniu słów przez biorących udział w zabawie, prowadzący czyta głośno wyrazy (lub ich polskie odpowiedniki). Osoba, która pierwsza zakreśli na swojej kartce wyczytane wyrazy, krzyczy „Bingo!” i wygrywa zabawę.
 2. Kalambury
  Wypisuj hasła na karteczkach. Mogą to być pojedyncze słowa, idiomy lub całe zdania. Zaangażuj do zabawy całą rodzinę. Losujemy hasło i pokazujemy je bez używania słów. Pozostałe osoby mają za zadanie odgadnąć hasło w języku obcym.
 3. Łamigłówki językowe
  Przygotuj krzyżówki i wykreślanki ze słownictwem z danej grupy tematycznej. Dzieci je po prostu uwielbiają!
 4. Fiszki
  Najbardziej znana forma powtarzania materiału. Na karteczkach, z jednej strony napisz słowo w języku polskim, z drugiej w języku obcym. Podczas nauki przekręcamy strony. Pomaga to w lepszym zapamiętywaniu materiału. Istnieje też komputerowa forma fiszek na platformie Quizlet.com.
 5. Karteczki samoprzylepne
  Bardzo skuteczna forma powtórki przy nauce słówek codziennego użytku. Można obkleić pokój dziecka karteczkami z nazwami przedmiotów. Dzięki temu słowa lepiej zapadają w pamięć. Można także powiesić całą listę słówek w czytelnej formie i żywych, zwracających uwagę kolorach.

3 odpowiedzi na “A jak ćwiczyć angielski w domu i poza nim ze starszymi dziećmi?”

Szukałam sprawdzonych pomysłów na powtarzanie materiału w domu i znalazłam tu całe mnóstwo pomysłów. Wielkie dzięki za inspiracje. W tej chwili na topie są u nas kalambury, a dom pełen jest karteczek poprzyklejanych do wszystkich mebli. 🙂
Pozdrawiam,
Mama Hani i Klary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.